54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net
*

ПРЕМ`ЄРА ВИСТАВИ "ВЫБИРАЙ"

13.03.2020
ПРЕМ`ЄРА ВИСТАВИ "ВЫБИРАЙ"

Взаємовідносини між двох протилежних полюсів, між якими існує взаємне притягання і таке ж відчайдушне відторгнення, любов в її різноманітті, всепрощення, батьки і діти, війна, випробування владою, що змушує робити складний, іноді дуже несподіваний і імпульсивний вибір та при цьому залишитися людиною. Про все це і багато іншого намагалися розповісти своїм глядачам актори двох театральних колективів «В.Т.и.К з узвозу» та «Незалежної театральної платформи» у виставі «ВыбиРай» за п'єсою Алли Коровкіної. Прем’єра відбулась ввечері 11 березня на сцені Миколаївського обласного академічного театру ляльок. З прем’єрою Віктора Смирнова і акторів двох колективів привітали голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко і радник голови обласної ради Вікторія Матієнко.

Абсолютно атмосферна вистава-фантасмагорія з філософським підтекстом була поставлена Віктором Смирновим. У центрі сюжету жінка, яка протягом життя робила вчинки, пов’язані з роботою, близькими людьми і подругами та при цьому не замислювалася над тим, на скільки вони шкодили оточуючим.

Містичні зустрічі у нічному придорожньому кафе несподіваним чином змінюють внутрішній світ головної героїні.

 «Тема фантасмагорії для мене не нова. Вперше це було років шість-вісім тому. Вистава «Янголи не плачуть». Це був проект «Молодь обирає здоровий спосіб життя». В російському театрі «Станція» - це фантасмагорія. У мене якийсь внутрішній моральний обов’язок. Я вважаю, що є речі, про які варто постійно нагадувати. Говорити про моральні якості людини..Повага, любов до батьків і ближніх. Повсякденність все виїдає. Але вічні речі мають залишатися. І про це я хочу говорити з глядачем»,- говорить Віктор Смирнов, режисер-постановник вистави.

Досить органічно звучить і тема війни. У п’єсі Алли Коровкіної вона є. Водночас Віктор Смирнов разом зі своїми акторами дещо адаптували її до реалій сьогодення.

 «Так сталося, що сьогодні Україна захищає власну територіальну цілісність і незалежність. І мене це теж стосується. Дуже хочеться сподіватися, що серед нас теж мешкають небайдужі директори інтернатів, які шукатимуть своїх вихованців, постраждалих від бойових дій і потрапивши на іншу, мирну територію. Думаю, що наші діти сильно любитимуть батьків. А всі батьки будуть готові у разі необхідності стати на захист країни. Ми не говоримо про війну, як про війну. Передусім, порушуємо питання людини у час війни. І у виставі ми теж говоримо саме про людину»,- ділиться Віктор Смирнов.

Режисер-постановник ,крім специфічного матеріалу, експериментував і з акторами. Якщо раніше Віктор Смирнов розділяв аматорів і професіоналів, цього разу на сценічному майданчику працювала змішана група: «В.Т.и.К з узвозу» та «Незалежна театральна платформа». Взагалі Віктор Смирнов є прихильником форм, які роблять актора ближчим до глядача і навпаки. Так було і цього разу. Глядачі не просто співпереживали героям. Вони стали частиною фантасмагорії. Кожен з присутніх по-своєму відчув життєві, а в окремих епізодах і містичні моменти.

Робота над постановкою тривала протягом двох місяців. Глядачі зможуть побачити виставу «ВыбиРай» у виконанні двох акторських груп.

 

ОголошенняЧитати всі
19.03.2020
До уваги мешканців області!

У зв'язку із введенням карантину в Україні з 12.03.2020 до 03.04.2020 (постанова Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211) згідно з розпорядженням голови обласної ради № 39-р від 18 березня 2020 року

«Про порядок роботи виконавчого апарату обласної ради в умовах карантину на період з 19 березня 2020 року до 06 квітня 2020 року»

тимчасово припинено проведення особистих прийомів громадян керівництвом обласної ради.

Дякуємо за розуміння.

Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
підписатись на розсилку